İçeriğe geç

Amasya Çorum Arası Kaç KM

Amasya Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Çorum arası kaç km? Amasya Çorum arası kaç saat? Amasya Çorum yol tarifi? Amasya Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS  koordinatlarıdır.

Amasya Çorum Arası Kaç KM

Amasya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 92 km’dir. Amasya Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 76 km’dir.

Amasya Çorum Arası Kaç KM

Amasya Çorum Arası Kaç Saat

Amasya Çorum arası kaç saat; Amasya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 92 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat sürmektedir. Amasya Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat sürmektedir. Amasya Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 76 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat

Otobüs ile;

2 saat

Uçak ile;

36 dakika

Amasya Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 92 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 8 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.