İçeriğe geç

Amasya Çankırı Arası Kaç KM

Amasya Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Çankırı arası kaç km? Amasya Çankırı arası kaç saat? Amasya Çankırı yol tarifi? Amasya Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Çankırı Arası Kaç KM

Amasya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 248 km’dir. Amasya Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 188 km’dir.

Amasya Çankırı Arası Kaç KM

Amasya Çankırı Arası Kaç Saat

Amasya Çankırı arası kaç saat; Amasya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 248 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Amasya Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Amasya Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 188 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Amasya Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 248 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.