İçeriğe geç

Amasya Çanakkale Arası Kaç KM

Amasya Çanakkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Çanakkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Çanakkale arası kaç km? Amasya Çanakkale arası kaç saat? Amasya Çanakkale yol tarifi? Amasya Çanakkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Çanakkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Çanakkale ili;

Marmara bölgesinde yer alan Çanakkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çanakkale ili yüzölçümü yaklaşık 9.817 km2’dir. Çanakkale ilinin coğrafi konumu ise 40.073°K 26.6225°D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Çanakkale Arası Kaç KM

Amasya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 970 km’dir. Amasya Çanakkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 801 km’dir.

Amasya Çanakkale Arası Kaç KM

Amasya Çanakkale Arası Kaç Saat

Amasya Çanakkale arası kaç saat; Amasya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 970 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Amasya Çanakkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Amasya Çanakkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 801 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Amasya Çanakkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Çanakkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 970 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 78 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Çanakkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Çanakkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çanakkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çanakkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.