İçeriğe geç

Amasya Burdur Arası Kaç KM

Amasya Burdur arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Burdur şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Burdur arası kaç km? Amasya Burdur arası kaç saat? Amasya Burdur yol tarifi? Amasya Burdur arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Burdur İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Burdur ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Burdur ili yüzölçümü yaklaşık 7.176 km2’dir. Burdur ilinin coğrafi konumu ise 37°25′26″K 30°05′04″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Burdur Arası Kaç KM

Amasya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 748 km’dir. Amasya Burdur arası mesafe havayolu ile yaklaşık 581 km’dir.

Amasya Burdur Arası Kaç KM

Amasya Burdur Arası Kaç Saat

Amasya Burdur arası kaç saat; Amasya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 748 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Burdur arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Amasya Burdur arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 581 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Amasya Burdur Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Burdur arası mesafe karayolu ile yaklaşık 748 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 42 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Burdur Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Burdur arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Burdur’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Burdur’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.