İçeriğe geç

Amasya Bolu Arası Kaç KM

Amasya Bolu arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Bolu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Bolu arası kaç km? Amasya Bolu arası kaç saat? Amasya Bolu yol tarifi? Amasya Bolu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Bolu İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Bolu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bolu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bolu ili yüzölçümü yaklaşık 7,410 km2’dir. Bolu ilinin coğrafi konumu ise 40°40′45″K 31°33′30″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Bolu Arası Kaç KM

Amasya Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 km’dir. Amasya Bolu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 358 km’dir.

Amasya Bolu Arası Kaç KM

Amasya Bolu Arası Kaç Saat

Amasya Bolu arası kaç saat; Amasya Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Amasya Bolu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Amasya Bolu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 358 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

1 saat

Amasya Bolu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Bolu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Bolu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Bolu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bolu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bolu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.