İçeriğe geç

Amasya Bitlis Arası Kaç KM

Amasya Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Bitlis arası kaç km? Amasya Bitlis arası kaç saat? Amasya Bitlis yol tarifi? Amasya Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Amasya Bitlis Arası Kaç KM

Amasya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 724 km’dir. Amasya Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 595 km’dir.

Amasya Bitlis Arası Kaç KM

Amasya Bitlis Arası Kaç Saat

Amasya Bitlis arası kaç saat; Amasya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 724 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Amasya Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 595 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Amasya Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 724 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.