İçeriğe geç

Amasya Bingöl Arası Kaç KM

Amasya Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Bingöl arası kaç km? Amasya Bingöl arası kaç saat? Amasya Bingöl yol tarifi? Amasya Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Bingöl Arası Kaç KM

Amasya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 598 km’dir. Amasya Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 445 km’dir.

Amasya Bingöl Arası Kaç KM

Amasya Bingöl Arası Kaç Saat

Amasya Bingöl arası kaç saat; Amasya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 598 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Amasya Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 445 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Amasya Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 598 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.