İçeriğe geç

Amasya Bilecik Arası Kaç KM

Amasya Bilecik arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Bilecik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Bilecik arası kaç km? Amasya Bilecik arası kaç saat? Amasya Bilecik yol tarifi? Amasya Bilecik arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Bilecik İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Bilecik ili;

Ege bölgesinde yer alan Bilecik ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bilecik ili yüzölçümü yaklaşık 4,307 km2’dir. Bilecik ilinin coğrafi konumu ise 39° 40° 31K  29° 43’30° 41’D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Bilecik Arası Kaç KM

Amasya Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 629 km’dir. Amasya Bilecik arası mesafe havayolu ile yaklaşık 500 km’dir.

Amasya Bilecik Arası Kaç KM

Amasya Bilecik Arası Kaç Saat

Amasya Bilecik arası kaç saat; Amasya Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 629 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Amasya Bilecik arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Bilecik arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 500 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Amasya Bilecik Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Bilecik arası mesafe karayolu ile yaklaşık 629 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Bilecik Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Bilecik arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bilecik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bilecik’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.