İçeriğe geç

Amasya Bayburt Arası Kaç KM

Amasya Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Bayburt arası kaç km? Amasya Bayburt arası kaç saat? Amasya Bayburt yol tarifi? Amasya Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Bayburt Arası Kaç KM

Amasya Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 450 km’dir. Amasya Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 375 km’dir.

Amasya Bayburt Arası Kaç KM

Amasya Bayburt Arası Kaç Saat

Amasya Bayburt arası kaç saat; Amasya Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 450 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Amasya Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 375 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Amasya Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 450 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.