İçeriğe geç

Amasya Batman Arası Kaç KM

Amasya Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Batman arası kaç km? Amasya Batman arası kaç saat? Amasya Batman yol tarifi? Amasya Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Amasya Batman Arası Kaç KM

Amasya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 804 km’dir. Amasya Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 551 km’dir.

Amasya Batman Arası Kaç KM

Amasya Batman Arası Kaç Saat

Amasya Batman arası kaç saat; Amasya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 804 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Amasya Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 551 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Amasya Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 804 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.