İçeriğe geç

Amasya Bartın Arası Kaç KM

Amasya Bartın arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Bartın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Bartın arası kaç km? Amasya Bartın arası kaç saat? Amasya Bartın yol tarifi? Amasya Bartın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Bartın İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Bartın ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bartın ili yüzölçümü yaklaşık 2.076 km2’dir. Bartın ilinin coğrafi konumu ise 41° 45′ 2” Kuzey 32° 1′ 49” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya Bartın Arası Kaç KM

Amasya Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 450 km’dir. Amasya Bartın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 303 km’dir.

Amasya Bartın Arası Kaç KM

Amasya Bartın Arası Kaç Saat

Amasya Bartın arası kaç saat; Amasya Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 450 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Amasya Bartın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Bartın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 303 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Amasya Bartın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Bartın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 450 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Bartın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Bartın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bartın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bartın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.