İçeriğe geç

Amasya Aydın Arası Kaç KM

Amasya Aydın arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Aydın şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Aydın arası kaç km? Amasya Aydın arası kaç saat? Amasya Aydın yol tarifi? Amasya Aydın arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Aydın İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Aydın ili;

Ege bölgesinde yer alan Aydın ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Aydın ili yüzölçümü yaklaşık 8.116 km2’dir. Aydın ilinin coğrafi konumu ise 37.728333°N 27.937222°E GPS koordinatlarıdır.

Amasya Aydın Arası Kaç KM

Amasya Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 884 km’dir. Amasya Aydın arası mesafe havayolu ile yaklaşık 709 km’dir.

Amasya Aydın Arası Kaç KM

Amasya Aydın Arası Kaç Saat

Amasya Aydın arası kaç saat; Amasya Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 884 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Amasya Aydın arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Amasya Aydın arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 709 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Amasya Aydın Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Aydın arası mesafe karayolu ile yaklaşık 884 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 71 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Aydın Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Aydın arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aydın’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aydın’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.