İçeriğe geç

Amasya Artvin Arası Kaç KM

Amasya Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Artvin arası kaç km? Amasya Artvin arası kaç saat? Amasya Artvin yol tarifi? Amasya Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Artvin Arası Kaç KM

Amasya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 km’dir. Amasya Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 501 km’dir.

Amasya Artvin Arası Kaç KM

Amasya Artvin Arası Kaç Saat

Amasya Artvin arası kaç saat; Amasya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Amasya Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Amasya Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 729 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.