İçeriğe geç

Amasya Ardahan Arası Kaç KM

Amasya Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Ardahan arası kaç km? Amasya Ardahan arası kaç saat? Amasya Ardahan yol tarifi? Amasya Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Ardahan Arası Kaç KM

Amasya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 797 km’dir. Amasya Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 588 km’dir.

Amasya Ardahan Arası Kaç KM

Amasya Ardahan Arası Kaç Saat

Amasya Ardahan arası kaç saat; Amasya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 797 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Amasya Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Amasya Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 588 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Amasya Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 797 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.