İçeriğe geç

Amasya Aksaray Arası Kaç KM

Amasya Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Amasya ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasya Aksaray arası kaç km? Amasya Aksaray arası kaç saat? Amasya Aksaray yol tarifi? Amasya Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasya ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya Aksaray Arası Kaç KM

Amasya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 386 km’dir. Amasya Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 299 km’dir.

Amasya Aksaray Arası Kaç KM

Amasya Aksaray Arası Kaç Saat

Amasya Aksaray arası kaç saat; Amasya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 386 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Amasya Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 299 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Amasya Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Amasya Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 386 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Amasya Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Amasya Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.