İçeriğe geç

Amasra Yol Tarifi

Bartın Amasra yol tarifi; yazımızda öncelikle Amasra şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Amasra’ya nasıl gidilir? Amasra yol tarifi? Amasra yol haritası? Amasra İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Amasra İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın’ın ilçesi olan Amasra, Bartın’ın yerleşim yerlerinden biridir. Amasra İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 178 km2’dir. Amasra ilçesinin rakımı ise 20 m olarak hesaplanmıştır. Amasra İlçesinin, Doğusunda, Kurucaşile Batısında, Bartın Güneyinde, Ulus ilçeleri bulunmaktadır. Amasra ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Amasra İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Amasra ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14,776 nüfusa sahiptir.

Amasra İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Amasra Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Amasra’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Amasra Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasra’ya yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

Amasra’ya Nasıl Gidilir? Amasra Yol Tarifi

Amasra’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Amasra’ya gelebilirsiniz. Amasra karayolu ile Bartın şehir merkezine 17 km, İstanbul’a yaklaşık 459 km, Ankara’ya yaklaşık 309 km, İzmir’den ise yaklaşık 812 km uzaklıktadır. Bartın’a havayolu ulaşımı ve demiryolu ulaşımı bulunmamaktadır.