İçeriğe geç

Altunhisar Yol Tarifi

Niğde Altunhisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Altunhisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Altunhisar’a nasıl gidilir? Altunhisar yol tarifi? Altunhisar yol haritası? Altunhisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Altunhisar İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde’nin ilçesi olan Altunhisar, Niğde’nin yerleşim yerlerinden biridir. Altunhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 552 km2’dir. Altunhisar ilçesinin rakımı ise 1.200 m olarak hesaplanmıştır. Altunhisar ilçesinin Kuzeyinde Çiftlik ve Aksaray, doğusunda Niğde Merkez, batısında Aksaray ve Konya, Güneyinde ise Bor ilçeleri bulunmaktadır. Altunhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altunhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altunhisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 12.961 nüfusa sahiptir.

Altunhisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Altunhisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Altunhisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Altunhisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Altunhisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Altunhisar’a Nasıl Gidilir? Altunhisar Yol Tarifi

Altunhisar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Altunhisar’a gelebilirsiniz. Altunhisar karayolu ile Niğde şehir merkezine 62.8 km, İstanbul’a yaklaşık 743 km, Ankara’ya yaklaşık 308 km, İzmir’den ise yaklaşık 755 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Niğde’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Niğde demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altunhisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.