İçeriğe geç

Altunhisar Posta Kodu

Altunhisar Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır. Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Altunhisar Posta Kodu Sorgulama

Altunhisar’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Altunhisar ilçesi Hakkında

Altunhisar ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz otuz beşinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde’nin ilçesi olan Altunhisar, Niğde’nin yerleşim yerlerinden biridir. Altunhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 552 km2’dir. Rakımı ise 1.200 m olarak hesaplanmıştır. Altunhisar ilçesinin Kuzeyinde Çiftlik ve Aksaray, doğusunda Niğde Merkez, batısında Aksaray ve Konya, Güneyinde ise Bor ilçeleri bulunmaktadır. Altunhisar ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altunhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altunhisar ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 12.427 nüfusa sahiptir.

Altunhisar Posta Kodu
Altunhisar Posta Kodu