İçeriğe geç

Altınyayla Yol Tarifi

Burdur Altınyayla yol tarifi; yazımızda öncelikle Altınyayla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Altınyayla’ya nasıl gidilir? Altınyayla yol tarifi? Altınyayla yol haritası? Altınyayla İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Altınyayla İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Burdur’un ilçesi olan Altınyayla, Burdur’un yerleşim yerlerinden biridir. Altınyayla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 221 km2’dir. Altınyayla ilçesinin rakımı ise 1.245 m olarak hesaplanmıştır. Altınyayla ilinin Kuzeyinde Gölhisar, doğusunda ise Çavdır, batısında Denizli, Güneyinde ise Muğla ilçeleri bulunmaktadır. Altınyayla ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altınyayla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altınyayla ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 5.519 nüfusa sahiptir.

Altınyayla İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Altınyayla Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Altınyayla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Altınyayla Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Altınyayla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Altınyayla’ya Nasıl Gidilir? Altınyayla Yol Tarifi

Altınyayla’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Altınyayla’ya gelebilirsiniz. Altınyayla karayolu ile Burdur şehir merkezine 119 km, İstanbul’a yaklaşık 703 km, Ankara’ya yaklaşık 548 km, İzmir’den ise yaklaşık 353 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Burdur’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Burdur demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altınyayla ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.