İçeriğe geç

Altınyayla Yol Tarifi

Sivas Altınyayla yol tarifi; yazımızda öncelikle Altınyayla şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Altınyayla’ya nasıl gidilir? Altınyayla yol tarifi? Altınyayla yol haritası? Altınyayla İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Altınyayla İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Altınyayla, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Altınyayla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 654 km2’dir. Altınyayla ilçesinin rakımı ise 1.457 m olarak hesaplanmıştır. Altınyayla ilçesinin Kuzeyinde Sivas Merkez ve Ulaş, doğusunda Kangal, batısında Şarkışla, Güneyinde ise Kayseri ilçeleri bulunmaktadır. Altınyayla ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altınyayla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altınyayla ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 9.004 nüfusa sahiptir.

Altınyayla İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Altınyayla Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Altınyayla’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Altınyayla Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Altınyayla’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Altınyayla’ya Nasıl Gidilir? Altınyayla Yol Tarifi

Altınyayla’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Altınyayla’ya gelebilirsiniz. Altınyayla karayolu ile Sivas şehir merkezine 87.1 km, İstanbul’a yaklaşık 935 km, Ankara’ya yaklaşık 474 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.002 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Sivas Şehir Merkezinde yer alan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na gidebilirsiniz. Sivas Nuri Demirağ Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altınyayla ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sivas’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sivas demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altınyayla ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.