İçeriğe geç

Altınyayla Posta Kodu

Altınyayla Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Altınyayla Posta Kodu Sorgulama

Altınyayla’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Altınyayla ilçesi Hakkında

Altınyayla ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz sekizinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas’ın ilçesi olan Altınyayla, Sivas’ın yerleşim yerlerinden biridir. Altınyayla İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 654 km2’dir. Rakımı ise 1.457 m olarak hesaplanmıştır. Altınyayla ilçesinin Kuzeyinde Sivas Merkez ve Ulaş, doğusunda Kangal, batısında Şarkışla, Güneyinde ise Kayseri ilçeleri bulunmaktadır. Altınyayla ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altınyayla İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altınyayla ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 8.989 nüfusa sahiptir.

Altınyayla Posta Kodu
Altınyayla Posta Kodu