İçeriğe geç

Altıntaş Yol Tarifi

Kütahya Altıntaş yol tarifi; yazımızda öncelikle Altıntaş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Altıntaş’a nasıl gidilir? Altıntaş yol tarifi? Altıntaş yol haritası? Altıntaş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Altıntaş İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Kütahya’nın ilçesi olan Altıntaş, Kütahya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Altıntaş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 941 km2’dir. Altıntaş ilçesinin rakımı ise 1.039 m olarak hesaplanmıştır. Altıntaş ilçesinin Kuzeyinde Kütahya Merkez ve Aslanapa, doğusunda Afyonkarahisar, batısında Gediz, Güneyinde ise Dumlupınar ilçeleri bulunmaktadır. Altıntaş ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altıntaş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altıntaş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.108 nüfusa sahiptir.

Altıntaş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Altıntaş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Altıntaş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Altıntaş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Altıntaş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Altıntaş’a Nasıl Gidilir? Altıntaş Yol Tarifi

Altıntaş’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Altıntaş’a gelebilirsiniz. Altıntaş karayolu ile Kütahya şehir merkezine 49.5 km, İstanbul’a yaklaşık 377 km, Ankara’ya yaklaşık 324 km, İzmir’den ise yaklaşık 311 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kütahya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kütahya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altıntaş ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.