İçeriğe geç

Altınözü Yol Tarifi

Hatay Altınözü yol tarifi; yazımızda öncelikle Altınözü şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Altınözü’ne nasıl gidilir? Altınözü yol tarifi? Altınözü yol haritası? Altınözü İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Altınözü İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Altınözü, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Altınözü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 392 km2’dir. Altınözü ilçesinin rakımı ise 258 m olarak hesaplanmıştır. Altınözü ilinin Kuzeyinde Reyhanlı, doğusunda ise Suriye, batısında Hatay Merkez, Güneyinde ise Yayladağı ilçeleri bulunmaktadır. Altınözü ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altınözü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altınözü ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 60.745 nüfusa sahiptir.

Altınözü İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Altınözü Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Altınözü’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Altınözü Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Altınözü’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Altınözü’ne Nasıl Gidilir? Altınözü Yol Tarifi

Altınözü’ne kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Altınözü’ne gelebilirsiniz. Altınözü karayolu ile Hatay şehir merkezine 52.6 km, İstanbul’a yaklaşık 1.137 km, Ankara’ya yaklaşık 702 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.110 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Hatay Şehir Merkezinde yer alan Hatay Havalimanı’na gidebilirsiniz. Hatay Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altınözü ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Hatay’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Hatay demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altınözü ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.