İçeriğe geç

Altınözü Posta Kodu

Altınözü Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Altınözü Posta Kodu Sorgulama

Altınözü’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Altınözü ilçesi Hakkında

Altınözü ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz altmış ikinci en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay’ın ilçesi olan Altınözü, Hatay’ın yerleşim yerlerinden biridir. Altınözü İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 392 km2’dir. Rakımı ise 258 m olarak hesaplanmıştır. Altınözü ilinin Kuzeyinde Reyhanlı, doğusunda ise Suriye, batısında Hatay Merkez, Güneyinde ise Yayladağı ilçeleri bulunmaktadır. Altınözü ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altınözü İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altınözü ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 60.589 nüfusa sahiptir.

Altınözü Posta Kodu
Altınözü Posta Kodu