İçeriğe geç

Altınova Yol Tarifi

Yalova Altınova yol tarifi; yazımızda öncelikle Altınova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Altınova’ya nasıl gidilir? Altınova yol tarifi? Altınova yol haritası? Altınova İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Altınova İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Yalova’nın ilçesi olan Altınova, Yalova’nın yerleşim yerlerinden biridir. Altınova İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 113 km2’dir. Altınova ilçesinin rakımı ise 15 m olarak hesaplanmıştır. Altınova ilçesinin doğusunda İzmit, batısında Çiftlikköy, Güneyinde ise Bursa ilçeleri bulunmaktadır. Altınova ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altınova İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altınova ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 29.237 nüfusa sahiptir.

Altınova İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Altınova Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Altınova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Altınova Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Altınova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Altınova’ya Nasıl Gidilir? Altınova Yol Tarifi

Altınova’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Altınova’ya gelebilirsiniz. Altınova karayolu ile Yalova şehir merkezine 29.8 km, İstanbul’a yaklaşık 80.6 km, Ankara’ya yaklaşık 404 km, İzmir’den ise yaklaşık 409 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yalova’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yalova demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altınova ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.