İçeriğe geç

Altınordu Yol Tarifi

Ordu Altınordu yol tarifi; yazımızda öncelikle Altınordu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Altınordu’ya nasıl gidilir? Altınordu yol tarifi? Altınordu yol haritası? Altınordu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Altınordu İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Altınordu, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Altınordu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 410 km2’dir. Altınordu ilçesinin rakımı ise 28 m olarak hesaplanmıştır. Altınordu ilçesinin doğusunda Gülyalı, batısında Perşembe, Güneyinde ise Ulubey, Gürgentepe ve Kabadüz ilçeleri bulunmaktadır. Altınordu ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altınordu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altınordu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 217.640 nüfusa sahiptir.

Altınordu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Altınordu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Altınordu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Altınordu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Altınordu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Altınordu’ya Nasıl Gidilir? Altınordu Yol Tarifi

Altınordu’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Altınordu’ya gelebilirsiniz. Altınordu karayolu ile Ordu şehir merkezine 74.1 km, İstanbul’a yaklaşık 886 km, Ankara’ya yaklaşık 553 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.239 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altınordu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.