İçeriğe geç

Altınekin Yol Tarifi

Konya Altınekin yol tarifi; yazımızda öncelikle Altınekin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Altınekin’e nasıl gidilir? Altınekin yol tarifi? Altınekin yol haritası? Altınekin İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Altınekin İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Altınekin, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Altınekin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.312 km2’dir. Altınekin ilçesinin rakımı ise 984 m olarak hesaplanmıştır. Altınekin ilçesinin Kuzeyinde Cihanbeyli, doğusunda Aksaray, batısında Sarayönü, Güneyinde ise Selçuklu ve Karatay ilçeleri bulunmaktadır. Altınekin ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altınekin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altınekin ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 14.351 nüfusa sahiptir.

Altınekin İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Altınekin Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Altınekin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Altınekin Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Altınekin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Altınekin’e Nasıl Gidilir? Altınekin Yol Tarifi

Altınekin’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Altınekin’e gelebilirsiniz. Altınekin karayolu ile Konya şehir merkezine 62.4 km, İstanbul’a yaklaşık 660 km, Ankara’ya yaklaşık 224 km, İzmir’den ise yaklaşık 569 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altınekin ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altınekin ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.