İçeriğe geç

Altınekin Posta Kodu

Altınekin Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Altınekin Posta Kodu Sorgulama

Altınekin’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Altınekin ilçesi Hakkında

Altınekin ilçesi alan olarak Türkiye’nin iki yüz on dördüncü en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Altınekin, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Altınekin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.312 km2’dir. Rakımı ise 984 m olarak hesaplanmıştır. Altınekin ilçesinin Kuzeyinde Cihanbeyli, doğusunda Aksaray, batısında Sarayönü, Güneyinde ise Selçuklu ve Karatay ilçeleri bulunmaktadır. Altınekin ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altınekin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altınekin ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 14.271 nüfusa sahiptir.

Altınekin Posta Kodu
Altınekin Posta Kodu