İçeriğe geç

Altındağ Yol Tarifi

Ankara Altındağ yol tarifi; yazımızda öncelikle Altındağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Altındağ’a nasıl gidilir? Altındağ yol tarifi? Altındağ yol haritası? Altındağ İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Altındağ İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Altındağ, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Altındağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 123 km2’dir. Altındağ ilçesinin rakımı ise 892m olarak hesaplanmıştır. Altındağ ilinin Kuzeyinde Akyurt, doğusunda ise Elmadağ, batısında Keçiören, Güneyinde ise Mamak ilçeleri bulunmaktadır. Altındağ ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altındağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altındağ ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 389.510 nüfusa sahiptir.

Altındağ İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Altındağ Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Altındağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Altındağ Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Altındağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Altındağ’a Nasıl Gidilir? Altındağ Yol Tarifi

Altındağ’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Altındağ’a gelebilirsiniz. Altındağ karayolu ile Ankara şehir merkezine 20,2 km, İstanbul’a yaklaşık 462 km, Bursa’ya yaklaşık 421 km, İzmir’den ise yaklaşık 623 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altındağ ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altındağ ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.