İçeriğe geç

Altıeylül Yol Tarifi

Balıkesir Altıeylül yol tarifi; yazımızda öncelikle Altıeylül şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Altıeylül’e nasıl gidilir? Altıeylül yol tarifi? Altıeylül yol haritası? Altıeylül İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Altıeylül İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Balıkesir’in ilçesi olan Altıeylül, Balıkesir’in yerleşim yerlerinden biridir. Altıeylül İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 956 km2’dir. Altıeylül ilçesinin rakımı ise 144 m olarak hesaplanmıştır. Altıeylül ilinin Kuzeyinde Karesi, doğusunda ise İvrindi, batısında Bigadiç, Güneyinde ise Savaştepe ilçeleri bulunmaktadır. Altıeylül ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Altıeylül İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Altıeylül ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 181.286 nüfusa sahiptir.

Altıeylül İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Altıeylül Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Altıeylül’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Altıeylül Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Altıeylül’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Altıeylül’e Nasıl Gidilir? Altıeylül Yol Tarifi

Altıeylül’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Altıeylül’e gelebilirsiniz. Altıeylül karayolu ile Balıkesir şehir merkezine 14,0 km, İstanbul’a yaklaşık 294 km, Ankara’ya yaklaşık 547 km, İzmir’den ise yaklaşık 192 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Balıkesir Şehir Merkezinde yer alan Balıkesir Merkez Havalimanı’na gidebilirsiniz. Balıkesir Merkez Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altıeylül ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Balıkesir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Balıkesir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Altıeylül ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.