İçeriğe geç

Alpu Yol Tarifi

Eskişehir Alpu yol tarifi; yazımızda öncelikle Alpu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Alpu’ya nasıl gidilir? Alpu yol tarifi? Alpu yol haritası? Alpu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Alpu İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir’in ilçesi olan Alpu, Eskişehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Alpu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.028 km2’dir. Alpu ilçesinin rakımı ise 766 m olarak hesaplanmıştır. Alpu ilinin Kuzeyinde Ankara, doğusunda ise Mihalıççık ve Beylikova, batısında Tepebaşı, Güneyinde ise Mahmudiye ilçeleri bulunmaktadır. Alpu ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Alpu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Alpu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.974 nüfusa sahiptir.

Alpu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Alpu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Alpu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Alpu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alpu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Alpu’ya Nasıl Gidilir? Alpu Yol Tarifi

Alpu’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Alpu’ya gelebilirsiniz. Alpu karayolu ile Eskişehir şehir merkezine 54.1 km, İstanbul’a yaklaşık 355 km, Ankara’ya yaklaşık 232 km, İzmir’den ise yaklaşık 551 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı bulunmamaktadır. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Eskişehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Eskişehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Alpu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.