İçeriğe geç

Almus Yol Tarifi

Tokat Almus yol tarifi; yazımızda öncelikle Almus şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Almus’a nasıl gidilir? Almus yol tarifi? Almus yol haritası? Almus İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Almus İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat’ın ilçesi olan Almus, Tokat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Almus İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.033 km2’dir. Almus ilçesinin rakımı ise 853 m olarak hesaplanmıştır. Almus ilçesinin Kuzeyinde Tokat Merkez, Reşadiye ve Niksar, doğusunda ve Güneyinde Sivas, batısında Tokat Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Almus ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Almus İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Almus ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 27.658 nüfusa sahiptir.

Almus İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Almus Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Almus’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Almus Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Almus’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Almus’a Nasıl Gidilir? Almus Yol Tarifi

Almus’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Almus’a gelebilirsiniz. Almus karayolu ile Tokat şehir merkezine 36.6 km, İstanbul’a yaklaşık 823 km, Ankara’ya yaklaşık 401 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.176 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Tokat Şehir Merkezinde yer alan Tokat Havalimanı’na gidebilirsiniz. Tokat Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Almus ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Tokat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Tokat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Almus ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.