İçeriğe geç

Aliağa Yol Tarifi

İzmir Aliağa yol tarifi; yazımızda öncelikle Aliağa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aliağa’ya nasıl gidilir? Aliağa yol tarifi? Aliağa yol haritası? Aliağa İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aliağa İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan İzmir’in ilçesi olan Aliağa, İzmir’in yerleşim yerlerinden biridir. Aliağa İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 379 km2’dir. Aliağa ilçesinin rakımı ise 7 m olarak hesaplanmıştır. Aliağa ilçesinin Kuzeyinde Bergama, doğusunda Manisa, Güneyinde ise Foça ve Menemen ilçeleri bulunmaktadır. Aliağa ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aliağa İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aliağa ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 96.974 nüfusa sahiptir.

Aliağa İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aliağa Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aliağa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aliağa Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aliağa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aliağa’ya Nasıl Gidilir? Aliağa Yol Tarifi

Aliağa’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aliağa’ya gelebilirsiniz. Aliağa karayolu ile İzmir şehir merkezine 70.3 km, İstanbul’a yaklaşık 432 km, Ankara’ya yaklaşık 685 km, Bursa’dan ise yaklaşık 298 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İzmir Şehir Merkezinde yer alan İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na gidebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aliağa ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İzmir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İzmir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aliağa ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.