İçeriğe geç

Alaşehir Yol Tarifi

Manisa Alaşehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Alaşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Alaşehir’e nasıl gidilir? Alaşehir yol tarifi? Alaşehir yol haritası? Alaşehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Alaşehir İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Alaşehir, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Alaşehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 971 km2’dir. Alaşehir ilçesinin rakımı ise 201 m olarak hesaplanmıştır. Alaşehir ilçesinin Kuzeyinde Salihli ve Kula, doğusunda Uşak, batısında İzmir, Güneyinde ise Sarıgöl ve Aydın ilçeleri bulunmaktadır. Alaşehir ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Alaşehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Alaşehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 104.622   nüfusa sahiptir.

Alaşehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Alaşehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Alaşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Alaşehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alaşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Alaşehir’e Nasıl Gidilir? Alaşehir Yol Tarifi

Alaşehir’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Alaşehir’e gelebilirsiniz. Alaşehir karayolu ile Manisa şehir merkezine 119 km, İstanbul’a yaklaşık 490 km, Ankara’ya yaklaşık 475 km, İzmir’den ise yaklaşık 138 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Alaşehir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.