İçeriğe geç

Alaplı Yol Tarifi

Zonguldak Alaplı yol tarifi; yazımızda öncelikle Alaplı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Alaplı’ya nasıl gidilir? Alaplı yol tarifi? Alaplı yol haritası? Alaplı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Alaplı İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak’ın ilçesi olan Alaplı, Zonguldak’ın yerleşim yerlerinden biridir. Alaplı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 383 km2’dir. Alaplı ilçesinin rakımı ise 18 m olarak hesaplanmıştır. Alaplı ilçesinin doğusunda ise Ereğli, batısında ve Güneyinde ise Düzce ilçeleri bulunmaktadır. Alaplı ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Alaplı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Alaplı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 43.851 nüfusa sahiptir.

Alaplı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Alaplı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Alaplı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Alaplı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alaplı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Alaplı’ya Nasıl Gidilir? Alaplı Yol Tarifi

Alaplı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Alaplı’ya gelebilirsiniz. Alaplı karayolu ile Zonguldak şehir merkezine 71.5 km, İstanbul’a yaklaşık 269 km, Ankara’ya yaklaşık 291 km, İzmir’den ise yaklaşık 622 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Zonguldak Şehir Merkezinde yer alan Zonguldak Çaycuma Havalimanı’na gidebilirsiniz. Zonguldak Çaycuma Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Alaplı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Zonguldak’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Zonguldak demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Alaplı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.