İçeriğe geç

Alanya Yol Tarifi

Antalya Alanya yol tarifi; yazımızda öncelikle Alanya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Alanya’ya nasıl gidilir? Alanya yol tarifi? Alanya yol haritası? Alanya İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Alanya İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Alanya, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Alanya İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.598 km2’dir. Alanya ilçesinin rakımı ise 93 m olarak hesaplanmıştır. Alanya ilinin Kuzeyinde Karaman, doğusunda Gazipaşa, batısında Manavgat ve Gündoğmuş ilçeleri bulunmaktadır. Alanya ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Alanya İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Alanya ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 312,319 nüfusa sahiptir.

Alanya İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Alanya Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Alanya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Alanya Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alanya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Alanya’ya Nasıl Gidilir? Alanya Yol Tarifi

Alanya’ya kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Alanya’ya gelebilirsiniz. Alanya karayolu ile Antalya şehir merkezine 133 km, İstanbul’a yaklaşık 815 km, Ankara’ya yaklaşık 533 km, İzmir’den ise yaklaşık 590 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Alanya ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Alanya ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.