Alanya Gazipaşa Arası Kaç KM

Alanya Gazipaşa arası kaç km; yazımızda öncelikle Alanya ve Gazipaşa şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Alanya Gazipaşa arası kaç km? Alanya Gazipaşa arası kaç saat? Alanya Gazipaşa yol tarifi? Alanya Gazipaşa arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Alanya ile Gazipaşa İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Alanya ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Alanya ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,577 km2’dir. Alanya ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 32′ 39.9876” Kuzey ve 31° 59′ 43.4652” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gazipaşa ilçesi;

Akdeniz bölgesinde yer alan Gazipaşa ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,111 km2dir. Gazipaşa ilçesinin coğrafi konumu ise 36° 16′ 6.8232” Kuzey ve 32° 18′ 51.4944” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Alanya Gazipaşa Arası Kaç KM

Alanya Gazipaşa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 45 km’dir.

Alanya Gazipaşa Arası Kaç KM

Alanya Gazipaşa Arası Kaç Saat

Alanya Gazipaşa arası kaç saat; Alanya Gazipaşa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 45 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Alanya Gazipaşa arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

50 dakika

Otobüs ile;

1 saat 30 dakika

Alanya Gazipaşa Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Alanya Gazipaşa arası mesafe karayolu ile yaklaşık 45 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Alanya Gazipaşa Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Alanya Gazipaşa arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Alanya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alanya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gazipaşa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gazipaşa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.