İçeriğe geç

Aladağ Yol Tarifi

Adana Aladağ yol tarifi; yazımızda öncelikle Aladağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aladağ’a nasıl gidilir? Aladağ yol tarifi? Aladağ yol haritası? Aladağ İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aladağ İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Adana’nın ilçesi olan Aladağ, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. Aladağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.340 km2’dir. Aladağ ilçesinin rakımı ise 410 m olarak hesaplanmıştır. Aladağ ilinin Kuzeyinde Kayseri, doğusunda ise Kozan, batısında Pozantı, Güneyinde ise Karaisalı ilçeleri bulunmaktadır. Aladağ ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aladağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aladağ ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16,951 nüfusa sahiptir.

Aladağ İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aladağ Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aladağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aladağ Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aladağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aladağ’a Nasıl Gidilir? Aladağ Yol Tarifi

Aladağ’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aladağ’a gelebilirsiniz. Aladağ karayolu ile Adana şehir merkezine 53.6 km , İstanbul’a yaklaşık 917 km, Ankara’ya yaklaşık 482 km, İzmir’den ise yaklaşık 889 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adana Şehir Merkezinde yer alan Adana Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adana Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aladağ ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adana’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adana demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aladağ ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.