Aladağ Posta Kodu

Aladağ Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Aladağ Posta Kodu Sorgulama

Aladağ’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde-mahalle-köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Aladağ ilçesi Hakkında

Aladağ mahalleleri, Akdeniz bölgesinde bulunan Adana’nın ilçesi olan Aladağ, Adana’nın yerleşim yerlerinden biridir. İlçenin alan olarak Türkiye’nin iki yüz on beşinci ilçesi olarak geçmektedir. İlçenin yüzölçümü yaklaşık olarak 1.340 km2’dir. Rakımı ise 410 m olarak kayıtlara geçmiştir. Aladağ ilinin Kuzeyinde Kayseri, doğusunda ise Kozan, batısında Pozantı, Güneyinde ise Karaisalı ilçeleri yer almaktadır. Aladağ ilçesinde tipik Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Tarım sektörü için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar bünyesinde yer almaktadır. Aladağ İlçesinin turizm sektörüne girdi oluşturma potansiyeli olacak noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aladağ ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 15.998 nüfusa sahip ilçeler arasında yer almaktadır.

Aladağ Posta Kodu
Aladağ Posta Kodu