İçeriğe geç

Alaçam Yol Tarifi

Samsun Alaçam yol tarifi; yazımızda öncelikle Alaçam şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Alaçam’a nasıl gidilir? Alaçam yol tarifi? Alaçam yol haritası? Alaçam İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Alaçam İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun’un ilçesi olan Alaçam, Samsun’un yerleşim yerlerinden biridir. Alaçam İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 598 km2’dir. Alaçam ilçesinin rakımı ise 38 m olarak hesaplanmıştır. Alaçam ilçesinin doğusunda Bafra, batısında Yakakent ve Sinop, Güneyinde ise Vezirköprü ilçeleri bulunmaktadır. Alaçam ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Alaçam İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Alaçam ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 25.430 nüfusa sahiptir.

Alaçam İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Alaçam Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Alaçam’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Alaçam Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alaçam’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Alaçam’a Nasıl Gidilir? Alaçam Yol Tarifi

Alaçam’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Alaçam’a gelebilirsiniz. Alaçam karayolu ile Samsun şehir merkezine 81 km, İstanbul’a yaklaşık 687 km, Ankara’ya yaklaşık 412 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.040 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Samsun Şehir Merkezinde yer alan Samsun Çarşamba Havalimanı’na gidebilirsiniz. Samsun Çarşamba Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Alaçam ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Samsun’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Samsun demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Alaçam ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.