İçeriğe geç

Alaca Yol Tarifi

Çorum Alaca yol tarifi; yazımızda öncelikle Alaca şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Alaca’ya nasıl gidilir? Alaca yol tarifi? Alaca yol haritası? Alaca İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Alaca İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum’un ilçesi olan Alaca, Çorum’un yerleşim yerlerinden biridir. Alaca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.296 km2’dir. Alaca ilçesinin rakımı ise 926 m olarak hesaplanmıştır. Alaca ilinin Kuzeyinde Çorum Merkez, doğusunda ise Ortaköy, batısında Boğazkale, Güneyinde ise Yozgat ilçeleri bulunmaktadır. Alaca ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Alaca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Alaca ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 31.121 nüfusa sahiptir.

Alaca İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Alaca Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Alaca’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Alaca Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Alaca’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Alaca’ya Nasıl Gidilir? Alaca Yol Tarifi

Alaca’ya kara yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Alaca’ya gelebilirsiniz. Alaca karayolu ile Çorum şehir merkezine 48,4 km, İstanbul’a yaklaşık 664 km, Ankara’ya yaklaşık 211 km, İzmir’den ise yaklaşık 814 km uzaklıktadır. Hava yolu ve demir yolu ulaşımı yoktur.