İçeriğe geç

Akyurt Yol Tarifi

Ankara Akyurt yol tarifi; yazımızda öncelikle Akyurt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akyurt’a nasıl gidilir? Akyurt yol tarifi? Akyurt yol haritası? Akyurt İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akyurt İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Akyurt, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Akyurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 369km2’dir. Akyurt ilçesinin rakımı ise1.027 m olarak hesaplanmıştır. Akyurt ilinin Kuzeyinde Çubuk, doğusunda ise Kalecik, batısında Altındağ, Güneyinde ise Elmadağ ilçeleri bulunmaktadır. Akyurt ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akyurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akyurt ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 36.123 nüfusa sahiptir.

Akyurt İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akyurt Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akyurt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akyurt Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akyurt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akyurt’a Nasıl Gidilir? Akyurt Yol Tarifi

Akyurt’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akyurt’a gelebilirsiniz. Akyurt karayolu ile Ankara şehir merkezine 42,0 km, İstanbul’a yaklaşık 477 km, Bursa’ya yaklaşık 436 km, İzmir’den ise yaklaşık 638 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.