İçeriğe geç

Akyurt Posta Kodu

Akyurt Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Akyurt Posta Kodu Sorgulama

Akyurt’ta yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Akyurt ilçesi Hakkında

Akyurt ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz seksen yedinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Akyurt, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Akyurt İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 369km2’dir. Rakımı ise 1.027 m olarak hesaplanmıştır. Akyurt ilinin Kuzeyinde Çubuk, doğusunda ise Kalecik, batısında Altındağ, Güneyinde ise Elmadağ ilçeleri bulunmaktadır. Akyurt ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akyurt İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akyurt ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 37.456 nüfusa sahiptir.

Akyurt Posta Kodu
Akyurt Posta Kodu