İçeriğe geç

Akyazı Yol Tarifi

Sakarya Akyazı yol tarifi; yazımızda öncelikle Akyazı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akyazı’ya nasıl gidilir? Akyazı yol tarifi? Akyazı yol haritası? Akyazı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akyazı İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya’nın ilçesi olan Akyazı, Sakarya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Akyazı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 628 km2’dir. Akyazı ilçesinin rakımı ise 45 m olarak hesaplanmıştır. Akyazı ilçesinin Kuzeyinde Hendek, doğusunda Bolu, Güneyinde Taraklı ve Bolu, batısında ise Karapürçek, Erenler ve Adapazarı ilçeleri bulunmaktadır. Akyazı ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akyazı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akyazı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 90.362 nüfusa sahiptir.

Akyazı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akyazı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akyazı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akyazı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akyazı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akyazı’ya Nasıl Gidilir? Akyazı Yol Tarifi

Akyazı’ya kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akyazı’ya gelebilirsiniz. Akyazı karayolu ile Sakarya şehir merkezine 30 km, İstanbul’a yaklaşık 173 km, Ankara’ya yaklaşık 298 km, İzmir’den ise yaklaşık 526 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Sakarya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Sakarya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyazı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.