İçeriğe geç

Akyaka Yol Tarifi

Kars Akyaka yol tarifi; yazımızda öncelikle Akyaka şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akyaka’ya nasıl gidilir? Akyaka yol tarifi? Akyaka yol haritası? Akyaka İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akyaka İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars’ın ilçesi olan Akyaka, Kars’ın yerleşim yerlerinden biridir. Akyaka İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 417 km2’dir. Akyaka ilçesinin rakımı ise 1.492 m olarak hesaplanmıştır. Akyaka ilçesinin doğusunda ise Ermenistan, batısında Arpaçay, Güneyinde ise Kars Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Akyaka ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akyaka İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akyaka ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.584 nüfusa sahiptir.

Akyaka İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akyaka Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akyaka’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akyaka Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akyaka’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akyaka’ya Nasıl Gidilir? Akyaka Yol Tarifi

Akyaka’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akyaka’ya gelebilirsiniz. Akyaka karayolu ile Kars şehir merkezine 59.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.499 km, Ankara’ya yaklaşık 1.135 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.851 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kars Şehir Merkezinde yer alan Kars Harakani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kars Harakani Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyaka ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kars’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kars demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyaka ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.