İçeriğe geç

Aksu Yol Tarifi

Isparta Aksu yol tarifi; yazımızda öncelikle Aksu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Aksu’ya nasıl gidilir? Aksu yol tarifi? Aksu yol haritası? Aksu İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Aksu İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Aksu, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Aksu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 544 km2’dir. Aksu ilçesinin rakımı ise 1.223 m olarak hesaplanmıştır. Aksu ilinin Kuzeyinde ve batısında Eğirdir, doğusunda ise Yenişarbademli, Güneyinde ise Sütçüler ilçeleri bulunmaktadır. Aksu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aksu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aksu ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.557 nüfusa sahiptir.

Aksu İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Aksu Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Aksu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Aksu Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Aksu’ya Nasıl Gidilir? Aksu Yol Tarifi

Aksu’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Aksu’ya gelebilirsiniz. Aksu karayolu ile Isparta şehir merkezine 54 km, İstanbul’a yaklaşık 590 km, Ankara’ya yaklaşık 372 km, İzmir’den ise yaklaşık 453 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Isparta Şehir Merkezinde yer alan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gidebilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aksu ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Isparta’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Isparta demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Aksu ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.