İçeriğe geç

Aksu Posta Kodu

Aksu Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Aksu Posta Kodu Sorgulama

Aksu’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Aksu ilçesi Hakkında

Aksu ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz kırk altıncı en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın ilçesi olan Aksu, Isparta’nın yerleşim yerlerinden biridir. Aksu İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 544 km2’dir. Rakımı ise 1.223 m olarak hesaplanmıştır. Aksu ilinin Kuzeyinde ve batısında Eğirdir, doğusunda ise Yenişarbademli, Güneyinde ise Sütçüler ilçeleri bulunmaktadır. Aksu ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Aksu İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Aksu ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 4.244 nüfusa sahiptir.

Aksu Posta Kodu
Aksu Posta Kodu