İçeriğe geç

Akseki Yol Tarifi

Antalya Akseki yol tarifi; yazımızda öncelikle Akseki şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akseki‘ye nasıl gidilir? Akseki yol tarifi? Akseki yol haritası? Akseki İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akseki İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Akseki, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Akseki İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,293 km2’dir. Akseki ilçesinin rakımı ise 1.150 m olarak hesaplanmıştır. Akseki ilinin Kuzeyinde Konya, doğusunda Gündoğmuş, batısında İbradi, Güneyinde ise Manavgat ilçeleri bulunmaktadır. Akseki ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akseki İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akseki ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 13,084 nüfusa sahiptir.

Akseki İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akseki Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akseki’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akseki Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akseki‘ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akseki’ye Nasıl Gidilir? Akseki Yol Tarifi

Akseki‘ye kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akseki‘ye gelebilirsiniz. Akseki karayolu ile Antalya şehir merkezine 150 km, İstanbul’a yaklaşık 721 km, Ankara’ya yaklaşık 431 km, İzmir’den ise yaklaşık 606 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Antalya Şehir Merkezinde yer alan Antalya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Antalya Havaalanı’ndan özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akseki ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Antalya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Antalya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akseki ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.