İçeriğe geç

Akseki Posta Kodu

Akseki Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Akseki Posta Kodu Sorgulama

Akseki’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Akseki ilçesi Hakkında

Akseki ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz elli altıncı en büyük ilçesidir. Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın ilçesi olan Akseki, Antalya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Akseki İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1,293 km2’dir. Rakımı ise 1.150 m olarak hesaplanmıştır. Akseki ilinin Kuzeyinde Konya, doğusunda Gündoğmuş, batısında İbradi, Güneyinde ise Manavgat ilçeleri bulunmaktadır. Akseki ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akseki İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akseki ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 10,957 nüfusa sahiptir.

Akseki Posta Kodu
Akseki Posta Kodu