İçeriğe geç

Akşehir Yol Tarifi

Konya Akşehir yol tarifi; yazımızda öncelikle Akşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akşehir’e nasıl gidilir? Akşehir yol tarifi? Akşehir yol haritası? Akşehir İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akşehir İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Akşehir, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Akşehir İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 895 km2’dir. Akşehir ilçesinin rakımı ise 1.027 m olarak hesaplanmıştır. Akşehir ilçesinin Kuzeyinde Tuzlukçu ve Afyonkarahisar, doğusunda Ilgın, batısında Isparta, Güneyinde ise Doğanhisar ilçeleri bulunmaktadır. Akşehir ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akşehir İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akşehir ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 93.885 nüfusa sahiptir.

Akşehir İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akşehir Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akşehir Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akşehir’e Nasıl Gidilir? Akşehir Yol Tarifi

Akşehir’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akşehir’e gelebilirsiniz. Akşehir karayolu ile Konya şehir merkezine 135 km, İstanbul’a yaklaşık 510 km, Ankara’ya yaklaşık 248 km, İzmir’den ise yaklaşık 431 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akşehir ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akşehir ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.